producenci-dodatkow.pl

Opublikowane przez admin w dniu

Wyroby jubilerskie sztuczne, albo też z metali szlachetnych? Które wybieramy rzadziej? Ta walka znana jest całkiem długo na rynku. Teraz postaramy się rozprawić na ten temat. Jednak problem nie jest aż tak nieskomplikowane jak się wydaje. Powyżej wymienione typy wyrobów jubilerskich posiadają ciekawe mankamenty, ale także poważne plusy posiadania.
Biżuteria prawdziwa – z reguły wytwarza się takie modele z czystego metalu. Z tego powodu pozostaje znacznie droższa. Tworzy się ją przetapiając rudy metali. Pozostaje dużo bardziej luksusowa oraz właśnie przez to chętnie wybierają ją ludzie z wyższych sfer. Także istotne jest punkt jej zbytu, zazwyczaj są to sklepy złotnicze. Jest odpowiedni zaprezentowana w oświetlonych, witrynach. W czasie jej kupna nierzadko dostaniemy eleganckie szkatułkę. W jubilerskim punkcie obsługa klienta na 100% pozostanie milsza i lepiej wykwalifikowana. Wyroby złotnicze ze szlachetnych metali o czym również nie należy nie pamiętać, nie powodują uczuleń.
Biżuteria sztuczna – pozostaje zazwyczaj wytwarzana ze stopów zwykłych metali i pokrywa się ją nieznaczną kożuchem złota. Takie modele stosunkowo w niekrótkim czasie niszczeją i klienci kupują nowe. Ich największa pozytywna strona to oczywiście atrakcyjna cena zakupu. Ze smutkiem stwierdzamy, że potrafi uczulać, z reguły produkty z domieszką miedzi. Co najistotniejsze linie takiej biżuterii są wybitnie śliczne ze względu na skład, po prostu dużo prościej ją wytworzyć. Sety tutaj najczęściej składają się z dwóch elementów – kolczyków i naszyjnika.
Reasumując biżuteria srebrna pozostaje precyzyjniej zrobiona oraz nie uczula. Choć pozostaje zdecydowanie w wyższej cenie, co więcej nie zużywa się po krótkim czasie użycia jak sztuczna. Jednakże kolekcje sztucznej biżuterii są wymyślniejsze i w niższej cenie. Jaki gatunek jest lepszy? Naszym zdaniem sztuczna.

Producenci dodatkow

Kategorie: posty