marketingowy-harpagan.pl

Opublikowane przez admin w dniu

W branży jubilerskiej jest bardzo dużo marek. Co je łączy? Przede wszystkim surowce, jakie wykorzystują do produkcji jubilerskich kolekcji, ale również jakimi kamieniami je zdobią. W tym wpisie skupimy się na dodatki. Podzielimy je i krótko zdefiniujemy.

Kryształki Swarovskiego – są najczęściej robione minii ołowiowej, a dokładnej z ołowiowego szkła. Designerzy często umieszczają je w platerowanych kolekcjach sztucznej biżuterii. Szkło kryształowe generalnie cechuje się zdecydowanie wyższym stopniem załamania światła. Jest także zdecydowanie gęstsze od tego zwyczajnego. Głównym producentem takiego szkła jest austriacka marka Elements Swarovski.

Cubic Cyrkonia |to} drugi często wykorzystywany dodatek. Samą cyrkonię wytwarza się w pełni sztucznie. Cyrkonia jest bardzo gęsta, co więcej można ją dowolnie farbować. W jubilerstwie ta imitacja diamentu popularny jest nie długo, tworzy się w wysokiej temperaturze. Jej główną pozytywną stroną pozostaje niska cena.

Szlachetne Kamienie – najbardziej wartościowe z materiałów wzbogacających wyroby jubilerskie. Znamy ich w naturze całkiem sporo. Choć teraz zawęzimy się na tych najistotniejszych.

Szmaragdy {to| wyższa wersja kamienia zwanego berylem. Dla mniej obeznanych, tak to ten oliwkowy. Znajduje Uznanie złotników i kolekcjonujących kamienie. Jest bardzo gęsty, ale również kruchy.

Rubiny pozostają prawie najdroższym rodzai kamieni szlachetnych, ale także należą do gatunku korundu. Znane są z niebywałej twardości, najpopularniejsze rubiny pozostają ciemnoczerwone w takich kamieniach nierzadko możemy zaobserwować rozszczepienie koloru.

Szafiry – kamienie te pozostają bardzo doceniane w przemyśle jubilerskim. Podobnie jak szafiry należą do gatunku korundów. Zazwyczaj są granatowe. Ogromna liczba jubilerów produkuje go chemicznie.

Diamenty – tutaj możemy opowiadać niebywale długo. Są najtwardsze z istniejących na ziemi minerałów oraz zarazem najwięcej warte.

Wymieniliśmy najczęstsze wykończenia stosowane do wzbogacania biżuterii. Nie zapominajmy, że znamy ich świecie zdecydowanie dużo.

Marketingowy Harpagan

Kategorie: posty